Fraksiyonel Lazer Cihazı ile Pürüzsüz Görünüme Hazır Olun

Kimi zaman cilt altı faktörler, kimi zaman da dış etkenlere bağlı olarak, farklı cilt sorunları tecrübe edilebiliyor. Bu sorunlar, özellikle yüz bölgesinde görüldüğünde, bir hayli rahatsızlık verici olabiliyor.

Tonik, krem, serum gibi kozmetik ürünler, genellikle kişilerin tecrübe ettiği sorunları ortadan kaldırmaya yetmiyor. Sorunlu bölgede etkili olabilecek formüle sahip bazı kozmetik ürünlerden fayda sağlamak için, uzun süre ve düzenli kullanmak gerekmektedir.

İşte, tam da bu sebeple, cilt sorunları ile karşılaşanlar, rotasını fraksiyonel lazer yöntemine çevirmeye başlıyor. Üstelik, tek seansta bile ciltte kalıcı ve yüz güldüren sonuçlar alınması mümkün!

Cilde daha genç bir görünüm kazandıran fraksiyonel lazer yöntemi, sivilce izi tedavisinden, kırışıklık gidermeye kadar birçok farklı amaçla kullanılabiliyor.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Yapılır?

İşlem sırasında kullanılan Sellas evo er glass fraksiyonel lazer cihazında lazer ışınlarından yararlanılmaktadır. Bu ışınlar, cildin üst ve alt tabakalarında etki etmektedir. Ciltte çok küçük tüneller açarak, cildin yeni kolajen üretimini tetiklemektedir.

Uygulama hakkında çok endişe duyulan durum, ciltteki hasar bölgeleri olmaktadır. Hasar alanları küçük bölgelerde olduğu için ciltte hızlı bir iyileşme olmaktadır. Zaten fraksiyonel lazer cihazı kullanımındaki amaç, küçük hasarlar yaratarak ciltteki kolajen üretimininin tetiklenmesini sağlamaktır.x

Fraksiyonel Lazer Hangi Amaçla Kullanılır?

Fraksiyonel Lazerler Ne Kadar Etkilidir?

Fraksiyonel lazer uygulamasının etkisi, kişinin yaşadığı cilt sorununun hangi seviyede olduğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin, hafif seviyedeki sivilce izlerinin yok edilmesinde oldukça başarılı bir yöntemdir.

Ancak, sivilce izlerinin cildin derin katmanlarına kadar ilerlemiş olması durumunda düzelme sağlansa bile izlerin tamamen ortadan kaldırılması mümkün olmayabilir. Aynı durum, kırışıklık tedavisi için de geçerlidir.

Çok derin olmayan kırışıklıkların giderilmesinde, yüz güldüren sonuçlar elde edilebilmektedir. Ancak, kırışıklıkların derine nüfuz etmiş olması durumunda, hafifleme görülse de, Sellas evo er glass fraksiyonel lazer cihazının mucizeler yaratması beklenmemelidir.

Sonuç olarak, fraksiyonel lazer tedavisinin mutlaka gözle görülür bir etkisi olacaktır. Fakat, cilt sorununun tamamiyle yok olup olmayacağı, problemin cildin hangi katmanında meydana geldiğine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

fraksiyonel lazer etkisi ne kadar sürer

Fraksiyonel Lazer Kimlere Uygulanmaz?

Fraksiyonel lazer işleminden sonra kişi günlük hayata ya da iş hayatına herhangi bir istirahat süresi gerekmeksizin dönülebilmektedir. Çalışan kişiler tarafından da sıkça tercih edilen bu tedavi ile cilt problemlerinden kurtulmak mümkündür.

Uygulamadan yararlanabilecek kişi sayısı oldukça geniş olsa da, bazı kişilere fraksiyonel lazer yöntemi önerilmemektedir.

  • Hamilelere,

  • 6 ay içerisinde izotretinoin kullananlara,

  • Cildinde iltihap sorunu olan kişilere,

  • Cildinde aktif bir enfeksiyon problemi olan kişilere fraksiyonel lazer işlemi önerilmemektedir.

Tüm bunlarla beraber, bazı spesifik problemler yaşayanların da bu yöntemden yararlanamadığını belirtebiliriz.

Cilt hastalığı olan kişilerin mevcut tedavi planını tamamlaması beklenir. Çünkü, kulaktan duyma bilgilerle geliştirilen tedaviler, var olan problemin daha kötüye gitmesine yol açabilir.

Fraksiyonel lazer cihazının mucizelerinden faydalanarak cilt sorunlarınızı ilerlemeden ortadan kaldırmak için daha fazla beklemeyin!

Fraksiyonel Lazer İşlemi Sonrası Ağrı Hissedilir Mi?

Fraksiyonel lazer uygulamasından sonra hafif kızarıklık veya ödem görülebilir. Ancak, bu şikayetler genellikle geçicidir ve herhangi bir müdahale yapılmadan da kısa sürede kendiliğinden kaybolacaktır.

Çok nadir durumlarda hafif seyirli bir ağrı görülebilir. Bu durumda, anestezik krem ​​veya soğutucu kullanmanın bu hissi azaltacağını söyleyebiliriz.

Oluşabilecek muhtemel ağrı, kişinin günlük yaşamını etkilemeyeceği için fraksiyonel lazer uygulamasının iyileşme süreci olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Fraksiyonel Lazer Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

Fraksiyonel lazer tedavisinin kalıcılığı, uygulamanın hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

İz veya leke problemlerinde, gözle görülen kalıcı düzelmeler sağlanabilmektedir. Bununla beraber, derin iz ve kırışıklık tedavisinde büyük oranda düzelmeler sağlanır.

Fraksiyonel Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Öncelikle belirtmek gerekirse, fraksiyonel lazer tedavisi tek seans uygulanan bir tedavi yöntemi değildir ve uzun seanslar halinde uygulanması gerekir. Bununla birlikte kaç seans süreceği, kişinin problemine ve problemin seviyesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Kesin tedavi süresi bir uzman tarafından muayene edildikten sonra belirlenir. Ortalama seans sayısı 3 ila 8 denilebilir.

Aynı zamanda her seans arasında hastanın cildine ve sorunlarına bağlı olarak 3 ila 5 hafta aralıklarla da uygulanabilir.

molekül parçaları
molekül parçalarımolekül parçaları

Uzmanlara

Sorun

Özkaya Tıp Merkezi hekimlerine sağlığınızla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Alanında uzman hekim kadromuz en kısa sürede sorularınızı email yoluyla yanıtlayacaktır.